2016 Takım Elbise Modelleri

2016 Takım Elbise Modelleri

 

Erkekler için takım elbise giymek bir sanattır. Omuz, paça uzunluğu vb. tüm ayrıntılarıyla vücuda oturan bir takım elbise jilet gibi görünmenizi sağlar. İş hayatından okul, özel günler birçok yerde kullanılan takım elbiseler özenle seçilmeli ve vücuda en iyi oturan modeller tercih edilmeli. Bir erkeğin tarzını, karakterini, yakışıklılığını en iyi ortaya çıkaran giyim türü olan takım elbiselerde yeni sezonda neler moda gelin beraber inceleyelim.

 

Takım elbiselerin bugünkü formuna gelmesi hayli uzun zaman almış ve geçmişten günümüze kadar değişikliğe uğramıştır. 2016 takım elbise modelleri daha çok modern çizgilerin ön planda olduğu casual tarzın hakim olduğu tasarımlar içeriyor. Takım elbisenin ceketine bakarken vatkalara dikkat etmelisiniz. Vatkalar, omzunuz ile eşit hizada olmalılar. Ceketi iliklediğiniz zaman ise yaka kısmının düz durması gerekiyor. Son bir noktada ceketin kol uzunluğu bileğinizden 1 cm kadar aşağıda bulunmalıdır.

 

Yeni sezonda ceket, yelek ve pantolondan oluşan üçlü takımlar yükselişe geçiyor. Takım elbise alma konusundaki tercihinizi bu yönde yapabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken yeleğin üzerinizde tam oturması ve bel bölgesinde potluk oluşmamasıdır. 2016 takım elbise modelleri içinde yakalarda çizgilerin bulunduğu, yada iki renkten oluşan takımlar spor şıklık sağlayarak ön plana çıkıyor.

 

Takım elbise pantolonu seçilirken paça boyuna dikkat edilmeli ve bacak uzunluğuyla doğru orantılı olmalı. Ayaklarınız çok büyük olmadığı sürece paça uzunluğu topuklarda bitmeli. Ayak numarası büyük olan beyler bir miktar ayakkabının üzerine pantolonun dökülmesini sağlayabilir.

Bir önceki yazımız olan Damatlık Modelleri başlıklı makalemizde 2016 Damatlık Modelleri, kışlık Damatlık Modelleri ve yazlık Damatlık Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git