Doğal El Bakımı Nasıl Yapılır

Doğal El Bakımı Nasıl Yapılır
18 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 208 kez okundu.

Doğal El Bakımı Nasıl Yapılır

 

                Günümüzde 7’den 70’e herkes bakımına daha çok zaman ve para ayırıyor. Özellikle ellerimiz bizler hakkında çok şey anlatır. Bu nedenle de el bakımı çok önemli bir konudur. Ama özellikle de iş hayatının yorucu temposunda bu bakımı yaptırmak hem zaman kaybettiriyor hem de maliyetli olabiliyor. İşte bu yüzden bu yazımızda el bakımı nasıl yapılır sorusunun evde nasıl daha kolay yapılabileceğine yer vereceğiz.

 

Elleriniz İçin Bunlardan Uzak Durun!

 

  • Çok sıcak ya da çok soğuk suya uzun süre maruz kalmak,
  • Deterjan, çamaşır suyu ve benzeri temizlik ürünlerini eldivensiz kullanmak,
  • Soğuk hava, güneş ışınları, yanlış bakım ürünleri ve benzeri etmenler de ellerinizi oldukça yıpratıp kötü bir görünüme sebep olur.

 

Ellerim İçin Ne Yapmalıyım

 

  • Ellerinizi sürekli nemli tutmalısınız. Bunun için de gliserinli el losyonlarını kullanabilirsiniz,
  • Ellerinizi yıkadıktan sonra iyice kuruttuğunuza emin olun,
  • Haftada 2-3 kez bakım yağı sürerek ellerinizi nemlendirmiş olursunuz,
  • Arada sırada yatmadan önce ellerinize bolca vazelin sürün ve ardından pamuklu bir eldiven takıp yatarsanız sabah kalktığınızda ellerinizin pamuk gibi yumuşak olduğunu fark edersiniz.

Eğer bu saydığımız şeylere dikkat eder ve ellerinize gereken bakımları ihmal etmezseniz elleriniz her zaman daha sağlıklı, daha yumuşak olacaktır. El bakımı nasıl yapılır sorusunun cevabı bu içeriktedir. Siz de ellerinize bakım yapın ve yaşlanmalarını engelleyin.

Doğal El Bakımı Nasıl Yapılır

Bir önceki yazımız olan El Ayak Bakımı Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde doğal El Ayak Bakımı Nasıl Yapılır, evde El Ayak Bakımı Nasıl Yapılır ve pratik El Ayak Bakımı Nasıl Yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git