El Ayak Bakımı Nasıl Yapılır

El Ayak Bakımı Nasıl Yapılır
18 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 376 kez okundu.

El Ayak Bakımı Nasıl Yapılır

 

Günümüzde insanlar ev ve ayak bakımına çok zaman ve para harcıyorlar. Özellikle bayanlar bu konuda çok daha hassaslardır. Ama iş hayatında olan kimseler için bu bakımı yaptırmak hem çok zaman alıyor hem de maliyetli olabiliyor. Biz de bu yüzden yazımızda el ayak bakımı nasıl yapılır sorusunun cevaplarını sizler için bir araya getirdik ve daha sağlıklı ve bakımlı el ve ayaklara kavuşmanız için sizlere yardımcı olduk.

 

Doğru El Bakımı

Aşırı sıcak ya da aşırı soğuk suyla uzun süre oyalanmak ellerinizin çatlamasına ve yıpranmasına yol açar bunun için eldiven kullanarak suyla temas etmek daha sağlıklı olacaktır. Temizlik ürünlerini eldivensiz kullanmak da ellerimizi yıpratan diğer bir konudur.

Ayrıca soğuk hava ve yanlış bakım ürünleri de ellerinizi oldukça yıpratıp kötü bir görünüme sebep olabilir. Bunlardan olabildiğince kaçınmalısınız.

 

Doğru Ayak Bakımı

 

Sürekli olarak ayakkabı ve çorapla dolaştığımız için ayaklarımız yeterince nefes alamaz ve sağlığını yitirir. Bunun için özellikle yatmadan önce çoraplarınızı çıkarıp yatmanız hem ayaklarınızın hava almasını sağlayacak hem de kan dolaşımını olumsuz yönde etkilemeyecektir. Eğer ayaklarınızı düzenli olarak ayak losyonuyla nemlendirirseniz de ayaklarınız daha yumuşak ve sağlıklı bir görünüme sahip olacaktır.

 

Eğer sizlerin de el ayak bakımı nasıl yapılır konusunda bilmediğiniz noktalar varsa bunları uygulamak sizler için çok kolay ve sağlıklı bir yoldur.

Bir önceki yazımız olan Güzellik Sırları başlıklı makalemizde doğal Güzellik Sırları, evde Güzellik Sırları ve ünlülerin Güzellik Sırları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git