En güzel gelinlikler

En güzel gelinlikler

Bir peri masalına yakışık gelinler olmak için en güzel gelinliklerin seçilmesi elzemdir. Bu nedenle tüm modeller incelenmeli, güzellik göreceli kavram olsa da, gözünüze en çok hitap edeni tercih etmelisiniz. Gelinlik modasıyla da, güzellik kavramının sürekli olarak değiştiği zamanımızda, 2016 yılı için en güzel gelinlik modellerini incelemek gerekirse:

Dark kesim, M yaka gelinlikler:

                İşlemesiz ve olabildiğince sade olan bu model, daha romantik ve zarif bir görünüm elde etmek isteyen bayanlar için tasarlanmakta. Göğüs bölümü straplez ve M harfini andırdığı için M yaka adını alan modelde, etek kısmı da vücudu saran bir yapıda. Saten gibi parlak kumaşlarla tasarlanan gelinlikler, duvakları da işlemesiz ve uzun tüllerle kullanıcıya sunuyor. Kır düğünleri için biçilmez kaftan olan bu model, papatya gibi çiçeklerden yapılmış taçlarla, en güzel gelinlik modelleri arasına çoktan girmiş durumda.

A kesim, kayık yaka gelinlikler:

Bir diğer sade ve şık model ise üst kısımlarda vücudu saran ve aşağıya doğru gidildikçe genişleyen yani A kesim modeller. Yaka kısmının kayık yaka olarak dizayn edildiği bu modellerde, omuz ve gerdan bölgesi açıkta bırakılıyor. Dantel işlemeler ve taş detaylarının da abartılı olmayacak şekilde görüldüğü bu gelinlikler açık hava yahut daha az katılımlı düğünler için birebir.

Prenses (balo tipi), straplez gelinlikler:

                Çok daha gösterişli olan bu model, tül yahut kumaş iskeletleriyle kabartılmış balo tipi eteklerin straplez bir üstle birleşmesi sonucu oluşuyor. Gelinlik üzerindeki işlemeler ve taş detaylarının olabildiğince fazla tutulduğu görülürken, kapalı alanlardaki düğünler için yerinde bir tercih olacağını da belirtmekte fayda var.

En güzel gelinlikler

Bir önceki yazımız olan Askılı Gelinlik Modelleri başlıklı makalemizde 2016 Askılı Gelinlik Modelleri, şık 2016 Askılı Gelinlik Modelleri ve trend 2016 Askılı Gelinlik Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git