Gelin Kesesi

Gelin Kesesi

Gelinlerin aksesuar olarak kullandıkları gelin keseleri gelinliğin en sevimli aksesuarlarından biridir. Gelin keselerinin içine düğünde takılan takılar konulur yada elde bir aksesuar olarak taşınır. Gelinler kullandıkları gelin keselerini genellikle bileklerine takarak kullanırlar. Gelin kesesi tasarımları arasında incilerden yada dantel işlemelerden meydana gelen keseler kullanılır. Kesenin ağzında yer alan inci tasarımlar keseleri gelinliğe uygun olarak estetik bir hale sokar. Ağzı büzgülü olan bu keseler gelinlik modeline uygun olarak tasarlanmaktadır. Dantelle kaplı olan bir gelinliğiniz varsa; kese olarak dantel keseleri tercih edebilirsiniz. Çift saplı olan gelin keselerinin yanında tek saplı keselerde bulunmaktadır. Küçük ve büyük boyutlarda olan bu keselerde en uygun model küçük gelin keseleridir. Gelinlerin kullandıkları bu keseler gelinliğin önüne geçmemelidir. Dış kısmı küçük parlak taşlarla süslenmiş olan gelin keseleri de bulunmaktadır. Bileğe takılarak kullanılan bu sevimli kese modellerinde dış kısmı tüllerden yapılmış olan çiçeklerle süslenen keselerde bulunmaktadır. Gelin keselerinde kullanılan renkler kimi zaman krem renginde de olabilir. Kabarık olmayan gelinliklerle beraber Daha nostaljik bir görünüm yakalamak için bu keseler kullanılır.

Gelin keselerinde sade model tercih etmek istiyorsanız dış kısmı tamamen satenden meydana gelen keseleri kullanabilirsiniz. Saten ve ağzı büzgülü olan bu keselerde bir kaç inci işleme detay yer alır. Sade gelinlikler için uygun gelin kesesi çeşitleri içinde yer almaktadır.

Gelin Kesesi 2016

Bir önceki yazımız olan Düğün Davetiye Sözleri başlıklı makalemizde 2016 Düğün Davetiye Sözleri, komik Düğün Davetiye Sözleri ve romantik Düğün Davetiye Sözleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git