Güzellik Maskeleri

Güzellik Maskeleri
18 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 229 kez okundu.

Güzellik Maskeleri

                Birçok ev hanımı, güzelliği için kullandığı maskeyi kendi evinde hazırlıyor. Bu gerek ekonomi olarak, gerek maskeye güvenilirlik olarak oldukça iyi bir durum fakat maskeyi evde hazırlamanın getirdiği birkaç sorumluluk var. Şimdi dilerseniz, güzellik maskeleri evde yapılırken nelere dikkat edilmesi gerektiğine bakalım.

Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Maske ile ilgili olan ne varsa, tabak, kase, kaşık, meyveler, tamamı tertemiz olmalıdır. Hijyen bu konuda birinci sırada gelmektedir. Ayrıca içerikte kullanacağınız gıda maddeleri taze olmalıdır. Şayet bu ortamı sağlayabilirseniz maskeniz kaliteli olacaktır.
  • Maske hazırlandıktan hemen sonra tüketilmelidir. Yoksa bozulurlar, sonrasında kullanım dışı olurlar. Hazır maskelerin günlerce dayanmasının sebebi içerisine katılan katkı maddeleridir. Sizin maskenizde katkı maddesi olmayacağı için çabuk bozulacaktır.
  • Maskeniz cildinizde 10 – 15 dakika civarı durmalıdır. Sonrasında yavaşça, pamuk ile sakince temizlenmelidir. Maskelerden sonra yüzünüz hassas olacaktır. Maske uygulama sırasında göz çevresine pek yaklaşmamanızda fayda var.

Yaygın Maskeler

                Yapılan araştırmalara göre en çok yapılan güzellik maskeleri, üç kategori altında toplanıyor. Bunlar; meyve maskeleri, sebze maskeleri ve bitkisel maskeler. Meyve ve sebze maskelerinin yapımı kolay ve pratik olsa da bitkisel maskeler biraz daha ilgi istiyor.

Bugün meyve maskeleri grubunda üzüm, portakal, elma, çilek; sebze grubunda limon maskeleri yapılmaktadır. Bunların haricinde bitkisel maskelerde ıhlamur maskesi, çay maskesi, buz maskesi, papatya maskesi ve ballı maske oldukça yaygın maskelerdir.

 Güzellik Maskeleri

Bir önceki yazımız olan Doğal El Bakımı Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde 2016 Doğal El Bakımı Nasıl Yapılır, evde Doğal El Bakımı Nasıl Yapılır ve krem Doğal El Bakımı Nasıl Yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git