Hint Gelinlik Modelleri

Hint Gelinlik Modelleri

Hint gelinliklerinde renkler ülkemizde olduğunun aksine daha farklıdır. Hünt gelinliklerinde kırmızı ve krem rengi bir arada olmak üzere sıklıkla kullanılır. Kırmızının önemini gelinliklerinde vurgulayan bayanlar düğünlerinde gösterişli olmak için çeşitli aksesuarlarla bu gelinlikleri süslerler. Hint gelinlik tasarımlarında işlemeler son derece dikkat çekicidir. Eteklerde, başta kullanılan duvaklarda ve üst kısımda işlemelerin her çeşidinden faydalanılır. İşlemeler genellikle nakış veya pul işme olarak görülür. Başta kullanılan kırmızı duvaklar yine pullar yada taşlarla süslenmiştir. Kullanılan gelinlik modellerinde tarlatanlı modeller olduğu gibi elbise şeklinde olan gelinlik türleri de bulunmaktadır. Bu gelinliklerde yine işlemeler dikkatlerden kaçmaz. Gelinlikler genel olarak kısa kollu yada kalın askılıdır. İnce askılı ve straplez gelinlik modelleri Hint gelinlik modellerinde kullanılmaz. Altın renginden faydalanılarak yapılan işlemeler ülkemizde giyilen kına kıyafetlerine benzemektedir. Kadınların kullandıkları aksesuarlar gelinliklerle çok uyumludur. Boyunda yada bileklerde kalın ve gösterişli aksesuarlar kullanılır.

Hint gelinliklerinde görülen işlemeler genellikle gelinliğin her yerini kaplar. Saten kumaşların yanı sıra aynı zamanda tafta kumaşlardan da faydalanılır. Hint gelinliklerinin gösterişli olmasının sebebi işlemeler ve kullanılan renklerdir. Kırmızının dikkat çekici olması nakışlarla beraber daha da artırılır. En güzel Hint gelinlik modelleri içinde; tek omzuna şal takılmış olan işlemeli gelinlik modelleri yer almaktadır. Omuza takılan şallarda işlemeli ve oldukça göz alıcıdır. Sizde bir farklılık yaratarak düğününüzde Hint gelinlik modellerinden birini giyebilirsiniz.

2016 Hint Gelinlik Modelleri

Bir önceki yazımız olan Midi gelinlik modelleri başlıklı makalemizde 2016 Midi gelinlik modelleri, en güzel Midi gelinlik modelleri ve şık Midi gelinlik modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git