Midi gelinlik modelleri

Midi gelinlik modelleri

Midi yani diz altı etekler, özellikle günümüzdeki “vintage” rüzgârının her yerde hissedilmesiyle gelinliklerde de boy göstermeye başladı. Yenilikçi bir karar almak isteyen ve klasik gelinlik modellerinden sıkılmış gelin adaylarının mutlaka incelemesi gereken bu modeller, birçok kesim ve yaka tipiyle adaylara sunulmakta:

Kayık yaka kabarık modeller:

                Diz altında biten, prenses etekler gibi kabartılmasa da yine de kabarık bir görünüme sahip bu modellerde, üst kısım omuz ve gerdan bölgesini açıkta bırakan kayık yakalı kesimlerle tasarlanmıştır. Genellikle sade olan ve bu sadeliği koruması önerilen kabarık midi gelinlik modellerinin daha nostaljik bir görüntü yaratıcığını söylemek yanlış olmayacaktır. Özellikle şapkayla tamamlanan ve görkemli ve bol işlemeli taçlardan ve saç modellerinden uzak duran midi gelinlikler, beyaz yanında sunulan krem renklerle de değişik görünümler arayan gelin adaylarının beğenisine sunulmuş durumda.

Sıfır kol, A kesim/ dar modeller:

                Sıfır kol, dantel işlemeli midi gelinlik modellerinin de öne çıktığı kreasyında, A kesim olarak değil de dar kesim olarak tasarlanan gelinliklerin bir hayli sıra dışı tercihlerle kombin edilerek kullanıldığını görmek mümkün. Gerçekten de kişiye tarihi bir hava katacak olan bu modelleri, klasik gelin ayakkabılarıyla değil de, kahverengi ve topuksuz, botu andıran ayakkabılarla kombin eden gelin adayları, kır düğünleri için mükemmel görüntüyü yakalamış durumda.

Ayakkabı tercihleri:

                Etek kısmının kısa olması nedeniyle, ayakkabı tercihinin bir hayli önemli olduğu midi modellerde, klasik topuklu gelin ayakkabıları kullanılabilecekken; gelinlikle daha uyumlu olacak tozpembe bir base üzerine beyaz puantiyeli topukluların kullanılması da göze çarpıyor. Yine, tercihini daha canlı renklerden yana kullanan gelin adayları; mor, kırmızı, lacivert gibi sert renkleri de tercih edebiliyor.

2016 Midi gelinlik modelleri

Bir önceki yazımız olan Gelinlik fuarı 2016 başlıklı makalemizde ankara Gelinlik fuarı 2016, Gelinlik fuarı 2016 ve istanbul Gelinlik fuarı 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git