Nişan davetiyesi

Nişan davetiyesi
9 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 337 kez okundu.

Nişan davetiyesi

Hayatımızın önemli bir dönüm noktası, bir nevi kilometre taşı olan evlilik birkaç adımdan oluşmaktadır. Sözlenme, nişanlanma, adetlere bağlı olarak çeyiz, kına ve en sonunda da düğündür. Ancak bunlardan nişan en önemlisidir. Çünkü bundan sonraki adımların temeli burada sağlamlaştırılmakta ve evlilik bir nevi burada resmiyet kazanmaktadır. Dolayısıyla nişanlar yapılırken akraba ve eşler çağırılarak hep birlikte nişan merasimi yapılır. Kimi zaman bu aile içinde olduğu gibi, kimi zamanda geniş bir mekânda kalabalık bir şekilde yapılmaktadır. Eğer nişan bir mekânda kalabalık bir şekilde yapılacak ise bu misafirlerin nişan günü ve tarihinden haberdar edilmesi gerekir. Bunun için de davetiye gerekir. Dağıtılacak nişan davetiyesi bir semboldür. Bir davetiyede en önemli şey gün ve yerin açık bir şekilde belirtilmesidir.

Detaylar davetiyeyi özel kılan şeylerdir

Bir davetiye sadece tarih ve yer bilgisi ile olmaz. Bir nişan davetiyesinin detaylarla daha güzel hale getirilmesi gerekir. Bu yüzden davetiye üzerinde bazı şiir ve maniler, bazen resimler ve değişik içerikler eklenerek görsel güzellik kazandırılmaktadır. Bu güzelliği yaratan unsurları dilerseniz kendiniz dahi hazırlayabilirsiniz. Yazdığınız bir şiir nişan davetiyeniz üzerindeki yerini alabilir.

Farklı şekiller dikkat çeker

Nişan davetiyelerindeki farklı şekiller ve tasarımlar misafirlerinizin dikkatini çekecek, hatta bazı misafirleriniz evlenirken sizin verdiğiniz davetiyeyi örnek alacaktır. Yıllar sonra sizin davetiyenize benzer bir davetiye elinize ulaşırsa şaşmamanız gerekir.  

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git