Nişanlık

Nişanlık

İnsan hayatının dönüm noktalarından biri olan evliliğin ilk adımlarından biri de nişandır. Bu yüzdendir ki, bu gün önemli bir gündür. Bu günde sadece gelin ve damat adayı değil, herkes güzel kıyafetler giymek ister. Ancak damat ve gelin adayları için özel elbiseler dikilir. Damatlar damatlık adı verilen bir çeşit takım elbise giyerken, gelin adayları nişanlık adı verilen diğer elbiselerden farklı bir dikime sahip özel elbiselerdir. Bu elbiseler diğer elbiselere nazaran daha geniş ve kabarık bir yapıya sahip olup, oldukça heybetli bir gösterişe sahiptir. Tabi gelin adayları için bu elbisenin seçimi ayrı bir heyecandır.

Farklı modeller

Moda dünyasının da yakından takip ettiği bir alan olan nişanlıklar, her sene farklı modeller çıkarılarak çeşitlilik arttırılmakta ve gelin adaylarının beğenisine sunulmaktadır. Hal böyle olunca gelin adayları için bunca model arasından bir seçim yapmak oldukça zorlaşmaktadır. Ancak gelinlerin istekleri doğrultusunda seçenekler azaltılmakta ve beğenisine uygun modeller getirilip sunulmaktadır. Örneğin uzun kollu, kısa kollu veya yarım kollu modeller diye bir ayrım yapıldığı zaman seçenekler azalmakta ve seçim kolaylaşmaktadır.  Bu gibi kıstaslarla seçim daha da kolaylaştırılabilir.

Ölçülü dikim

Eğer farklı bir model diktirmek istiyorsanız diktireceğiniz modeli ölçülerinizden biraz büyük diktirin ki, nişan gününe kadar alınabilecek kilolara karşı bir önlem olsun. Eğer o günkü ölçüleriniz ile dikim yaptırırsanız ve nişan gününe kadar kilo alırsanız, eğer kumaşınızın esneme payı yoksa, dar gelme ihtimali artacaktır.  

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git