Uzun Kot Etek Modelleri

Uzun Kot Etek Modelleri

Kot etekler sadece kısa modellerden ibaret değildir. Uzun ve belli bir modele sahip olan kot etek türleri de bulunmaktadır. Kot eteklerin uzun olan formlarında ise genellikle önden düğmeli modeller kullanılmaktadır. Bu etek çeşitlerinde yan cepli olan tasarımlarda yer alır. Kot etek türleri içinde; uzun ve önden yırtmaçlı dar etekler olabileceği gibi; tamamen geniş detaylardan oluşan kot eteklerde bulunmaktadır. İnce kot tasarımlar geniş kesimleri ile beraber yaz günlerinde çok fazla kullanılır. Kot eteklerin balık etek tarzında olan modelleri de bulunmaktadır. Basen bölgesi dar ve aşağıya doğru genişleyen kot etek modellerinin belinde kullanılan kahverengi kemerler eteklere değişik bir boyut kazandırır. Kot etek tasarımları içinde yer alan uzun kot eteklerde; yüksek bel eteklerde bulunmaktadır. Yüksek bel olan bu eteklerde bel bölgesinde sıralı düğmeler yer alan etekler kimi zaman parçalı modellerden meydana gelmektedir. Üçgen parçalı bu etekler farklı tasarıma sahip oldukları için salaş kıyafetlere eşlik ederler. Kot etekler içinde tamamen kloş olan etek türleri de bulunmaktadır. Ön sıralı düğmeli olan bu eteklerle dar gömlekler giyilebilir.

Uzun kot etek türlerinin tek bir rengi yoktur. Bu renkler içinde lacivert çok sık kullanıldığı gibi aynı zamanda açık mavi ve buz mavisi gibi renklerde kullanılmaktadır. Popüler uzun kot etek tasarımları içinde iki renkli kot etek türleri de yer almaktadır.

2016 Uzun Kot Etek Modelleri

Bir önceki yazımız olan Yırtmaçlı Etek Modelleri başlıklı makalemizde 2016 Yırtmaçlı Etek Modelleri, şık Yırtmaçlı Etek Modelleri ve yeni Yırtmaçlı Etek Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git